piątek, 7 października 2011

Flower of Italy october and Christmas SAL sneak peek

W tym miesiącu wyszywamy element zwany Walnetto. Nigdy wcześniej go nie próbowałam i musze powiedzieć, że bardzo przypadł mi do gustu :)

This month we stitch motiv called Walnetto. I have never stitched it before and now like it very much !Dostałam dzisiaj paczkę z 123.stitch z moimi materiałami na Świąteczny SAL. Zdecydowałam się na wzór Lili Soleil a wyszywać będę na białym płótnie Belfast, jedwabnymi nićmi Caron Waterlilies w kolorze Ice (jakżeby inaczej! :) ). Zamierzam równiez użyć koralików Mill Hill jednak nie jestem jeszcze pewna w którym odcieniu. Nie zaczęłam jeszcze wyszywać, także na razie zamieszczam zdjęcie materiałów.

My package from 123.stitch was delivered today so now I'm all set to start Christmas SAL I decided to go for this pattern of Lili Solieil I'm going to use Caron Waterlilies in Ice, white 32ct Belfast linen and Mill Hill Beads. I did,n start stitching yet so just a quick sneak peek on the photo below.

wtorek, 4 października 2011

Dyniowy SAL 1/ Pumpkin SAL 1

Moja pierwsza odsłona dyni - pięknie się haftuje, bardzo przyjemnie. Uwielbiam te nici DMC, im więcej przybywa, tym bardziej utwierdzam się, że dokonałam słusznego wyboru kolorów. Obawiam się jedynie, że nie zdążę przed Halloween - bo taki cel sobie po cichutku założyłam. Ale co tam, to przecież nie o wyścigi chodzi, a o przyjemność wyszywania, prawda...? Pędzę pozwiedzać wasze blogi i popodziwiać dynie!

PS. w związku z pytaniami o mulinę - to DMC colour variations 4126 Desert Canyon (ta jaśniejsza) plus 4130 Chilean Sunset (ta rdzawa).

My first part of Pumpkin SAL. I have lot of joy stitching this pattern. I love these DMC overdyed floss, think it was a great choice. However I'm afraid I will not be able to finish before Halloween... But after all it all is not about being fast but about pleasure of stitching, isn't it...?