sobota, 21 stycznia 2012

Hardanger Box 2

Udało mi się skończyć środkowy motyw w moim hardangerowym wzorze od Mamen. Jak na pierwszy raz myślę, że jest całkiem nieźle i zaczynam powoli łapać o co w hardangerze chodzi :) Oczywiście nie obyło się bez pomyłek, ciachnęłam parę nitek nie tych co trzeba, no i nie ma co ukrywać, że moje ściegi nie są jeszcze równe i jednolite - ale pierwsze koty za płoty :)

Kupiłam również dzisiaj bardzo sztywny i gruby karton, którego zamierzam użyć do wykonania pudełka. Jakiś czas temu znalazłam świetny tutorial, którym pewnie będę się posiłkować - klik.


I finished central piece in my hardanger pattern by Mamen. It is my first serious pattern so I made few mistakes when cutting threads but it still looks great for me :)

I also bought today a thick and stiff piece of cardboard for making box. Some time ago I found this great box making tutorial - here - I may use it to make my own.
czwartek, 19 stycznia 2012

Hardanger Box 1

Zawsze chciałam spróbować hardangera - ale czegoś może nieco ambitniejszego niż moje TUSALowe zawieszki :) Na początek wybrałam darmowy wzór z bloga Mamen - jeśli nie znacie tej strony to polecam z całego serca, to moje niezaprzeczalne hardangerowe guru! Wyszywam na 22ct hardanger - następnym razem pewnie zdecyduję się na coś drobniejszego, jednak na początek 22ct wydawał mi się dosyć bezpieczny. Oryginalnie wzór przeznaczony jest do wykonania poduszki do igieł - u mnie z uwagi na rozmiar - 16x16cm byłoby to prawdziwe poduszysko - więc zdecydowałam się w końcu stworzyć jakieś pudełko z ozdobnym wieczkiem - i właśnie na to przeznaczę ten wzór. Na zdjęciach poniżej mój skromny postęp i nici, których użyłam - fajnie byłoby zamieścić trochę więcej różowych akcentów, jednak różowa perłówka się wzięła i prawie już skończyła :) Nie miałam pojęcia, że na ta techniką schodzi tyle nici :)

I always want to try hardanger - maybe something a little bit complicated then scissors fobs :) I chose free pattern from Mamen website - she's my hardanger guru! I stitch on 22ct hardanger fabric - next time I probably go for 32ct but for the first time I thought 22ct be easier. Mamen used her finished work to make a pincusion, I try to use it as a decoration on the box lid. This is my progress so far - would love to have more pink accents but had just one skein of Weeks Dye Works pearl cotton - didnt realise hardanger is so floss-consuming :)Zdecydowałam się również wziąć udział w kolejnym SALu na tymże blogu - będziemy wyszywać o takie coś - podkładkę pod notes. Zabawa jest darmowa i zapowiada się sopora grupka wyszywaczek, więc mam nadzieję sie dobrze bawić i nauczyć czegoś nowego - co w moim przypadku nie będzie trudne, bo o tej technice pojęcie mam marne :) No i najważniejsze - w końcu mam pretekst na kolejne zakupy nitkowe :)

I also decided to join SAL organized by Mamen - it's free and everyone is welcome so hoping to have fun and learn some new stuff :) We are starting soon so now I have another excuse for floss shoping :)