czwartek, 26 maja 2011

Tucson Twilight 2

W końcu doczekałam się reszty nici, więc mogłam przystapić do zapełniania poszczególnych pól.

Finally I've got the rest of threads so started stitching different sections.

Zaczęłam w dolnym lewym rogu. Uwielbiam ten iskrzący fioletowy motyw z Nordic Gold :)
First of all I did lower left corner. Love this sparkling purple border stitched with Nordic Gold :)

następnie wypełniłam prawe górne pole - juz wiem, że Hi-lights będą jednymi z moich ulubionych metalizowanych nici - zakochałam się w tym satynowym połysku.

and then upper right corner. I know already that Hi-lights gonna be one of my favor metalic threads - felt in love with this soft satin finish and gently glow.

Nastepnie zaczęłam środkowy motyw - niesamowite jest jak piękne są nici Caron - przejścia miedzy kolorami są tak subtelne, nie sposób oddać tego na zdjęciu... Zaczęłam również środkowy purpurowy diament - ponownie Hi-lights - pięknie iskrzą :)

Then I started middle sections - you can see on zig-zag pattern how subtle variegated Caron threads are - I'm not able to show all their beauty on the picture. Stitched a part of center big purple diamond - used Hi-lights again - beautiful sparkling result :)Póki co jestem bardzo zadowolona z postępów. Środkowa sekcja ciągle wygląda nieco pusto, ale to kwestia czasu, dopóki nie wypełnię przestrzeni pomiędzy zygzakami.
Nie mogę oderwać się od tego wzoru, szkoda, że nie mam więcej czasu, bo najchętniej nie wypuszczałabym go z ręki. Świetny jest fakt, że używam tylu różnych rodzajów, nici z którymi nie miałam wcześniej do czynienia.
So far I'm very happy with the progess - middle section still looks a little bit empty, but spaces between zig-zag motivs gonna be filled up with some sparkling ornaments so hope for final result to be pretty pleasant. Would love to have more free time to spend stitching as cant take my hands off this project. Love the idea of trying so many new threads as well (never use neither Caron nor Rainbow Gallery threads before).

4 komentarze:

 1. Wow. Już widzę, że to będzie coś ślicznego. Czekam na efekt końcowy i co chwilę tu zaglądam z nadzieją na nowe zdjęcia tej właśnie pracy. Może kiedyś i ja spróbuję...;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaale to piekne ,szkoda ,ze nie umiem tak wyszywac :( Bardzo podoba mi sie to co tworzysz i te nici, kolejna rewelacja!
  Poz.Dana

  OdpowiedzUsuń
 3. oj!
  już czekam na końcowy efekcik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne są te nici!!
  Wspaniała praca powstaje:)

  OdpowiedzUsuń